V. Wiesner: Výstava ČBA v Olomouci - první ohlasy

První hodnocení VIII. celostátní výstavy bonsají a suiseki České bonsajové asociace pohledem prezidenta Bonsai klubu CZ...
11.10.2005  přečteno: x,  kat.:bonsaje
<<< zpět na článek

Vaše jméno
Titulek příspěvku
text příspěvku

jako ochranu před nežádoucími příspěvky vložte, prosím, do následujícího pole
číselně vyjádřený součet číslic jedenáct a devět


11.10.05 10:09 Jiří Svačina Do srovnávání asijského a evro...
Do srovnávání asijského a evropského vnímání světa rostlin se nechci pánům plést - v asii jsem pobýval jen krátce. O tom že tvůrci bonsají jsou umělci, - / ale to v řadě případů nejsou majitelé rostlin kteří je vystavují či prodávají / - se nejlépe přesvědčí ten, kdo se jim pokusí svými pracemi alespoň přiblížit . Ovšem o tom jak mají evropské rostliny, zahrady a třeba i výstavy vypadat můžeme diskutovat. Jestli má být podstatou kopírování částí historických zahrad + osazení kamenné lampy, můstku a kašničky , nebo harmonická výsadba, růst-život a měnící se barvy rostlin v propracovaných kompozicích ať už v misce, nebo na zahradě... Výstavy a jejich umístění - Jsou výstavy určeny pro odborníky na /asijské/ umění, nebo propagací, představením tohoto umění pro co nejširší okruh diváků? Pracují i ostatní umělci, malíři, muzikanti atd. jen sami pro sebe a okruh svých známých? Samozřejmě že ne, naopak, dělají vše pro své zviditelnění. Potřebují tvůrci bonsají diváky a zákazníky ? Určitě ano. Tak si nadávejme v soukromí, ale vně dělejme vše pro propagaci a rozvoj tohoto našeho oblíbeného umění. Je již několikrát opakovanou chybou, a nejen této akce, malá až neviditelná propagace, téměř žádné propagační materiály pro návštěvníky atd.
Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů